Wyjaśnij dlaczego xvi-wieczną rzeczpospolitą nazywano państwo bez stosów

Pobierz

Podaj co najmniej 3 argumenty.. 0 ocen | na tak 0% 0 0 Odpowiedz Odpowiedzi anetka lida odpowiedział (a) 05.11.2011 o 20:29 poniewaz byla jednym panstwem w ktorym nie odbywaly sie krwawe wojny religijne wielu cudzoziemcow uciekajacych przed przesladowaniami przechodzilo do polskiWyjaśnij, dlaczego Rzeczpospolitą w XVI wieku nazywano "Krajem bez stosów".. Nie walczono z zadna religia - ani protestantami roznego rodzaju, ani zydami.. Tutaj nie karano miedzy innymi smiercia w postaci spalania na stosie, przez co ludzie innych wyznań uciekali do naszego kraju, by zyc spokojnie i byc tolerowanym.Wytłumacz własnymi słowami dlaczego Rzeczpospolitą Obojga Narodów nazywa się państwem bez stosów Mozaiką wyznaniowa na początku XVI w W XVI wieku były prowadzone liczne wojny na tle religijnym.. Sądzeniem takich osób zajmowały się specjalne instytucje zwane inkwizycjami.. Na stosach najczęściej palono innowierców, którzy nie wyznawali katolicyzmu.Dlaczego 16 wieczną rzeczpospolitą nazywano państwem bez stosów W XVI wieku były prowadzone liczne wojny na tle religijnym.. Polub to zadanie.. Wyznawców nowych religii karano, oskarżając o herezję.. - XVI wiek - Bryk.pl W XVI wieku były prowadzone liczne wojny na tle religijnym.. Najczęściej stosowaną karą było palenie wyznawców tychże religii na stosie.Wika1803.. W czasie, gdy Europa Zachodnia pogrążona była w krwawych wojnach religijnych - w Polsce nikogo.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Dlaczego Polskę w XVI wieku nazywano "Państwem bez stosów" o przytuliskiem innowierców ..

- wieczną Rzeczpospolitą nazywano : państwem bez stosów .

Kazdy mogl krotko mowiac wierzyc w co chcial.Państwo bez stosów jest to określenie dla Rzeczpospolitej w XVI wieku, gdy w kraju panowała tolerancja religijna i nikt nie cierpiał z powodu wyznawanej religii.. W XVI wieku były prowadzone liczne wojny na tle religijnym.. …Polskę nazywano państwem bez stosów, ponieważ w Rzeczpospolitej jako jednej z niewielu państw panowała tolerancja religijna i kulturalna i nikt nie był prześladowany ani karany za swoje wyznanie.Odpowiedź.. Natychmiastowa odpowiedz na Twoje pytanie.Rzeczpospolita byla nazywana panstwem bez stosow , poniewaz w XVI wieku tylko w Rzeczpospolitej nie karano ludzi za wyznawanie nowych religii, miedzy innymi paleniem na stosach.dlaczegoRóżnorodność wyznawanym religii, a także tolerancyjne traktowanie jednej z największych w Europie mniejszości żydowskich sprawiło, że Rzeczpospolita zyskała przydomek "państwa bez stosów".. Nikt nie był przesladowany i karany za sowje wyznania.. Wyznawców nowych religii karano, oskarżając o herezję.. XVI-wieczna Rzeczpospolita była państwem tolerancji religijnej, " państwem bez stosów ".. Wyświetl całą odpowiedź na pytanie "Dlaczego 16 wieczną rzeczpospolitą nazywano państwem bez stosów"… Wytłumacz dlaczego Rzeczpospolitą Obojga Narodów nazywa się państwem bez stosów W XVI wieku były prowadzone liczne wojny na tle religijnym..

…Rzeczpospolitą XVI wieku nazywano państwem bez stosów.

Dawną Rzeczypospolitą nazywa się "Państwem bez stosów",dlatego, że w kraju nie było wojen religijnych, które prowadzono w całej Europie.W roku 1570 zawarta została ugoda sandomierska (porozumienie pomiędzy protestantami a katolikami), która miała na celu stawienie oporu kontrreforacji i zaprzestanie walk na tle religijnym na terenie Polski.. Polska była zatem jedynym krajem w którym za wyznawanie nowych religii nie karano na przykład paleniem na stosie, dlatego.Odpowiedz przez Guest.. Wyznawców nowych religii karano, oskarżając o herezję.. Wyznawców nowych religii karano, oskarżając o herezję.. Ponieważ Polska była krajem która nie karała za inne wyznania religijne,była krajem do którego przybywali obcokrajowcy którzy mogli nie obawiać się wyznawania swojej wiary.Ludzie którzy wyznawali inną wiarę nie byli za to karani np. po przez spalenie na stosie,stąd powstała nazwa ,,państwo bez stosów''XVI-wieczn a Rzeczpospolit a nazwano panstwo bez stosow .. Polub to zadanie.. Dlatego Polskę nazywano ''krajem bez stosów'' - wyznawanie religii innej niż państwowa nie było karane śmiercią.Wyjaśnij, dlaczego Rzeczpospolitą w XVI wieku nazywano "Krajem bez stosów"..

XVI-wieczna Rzeczpospolita była państwem tolerancji religijnej, " państwem bez stosów ".

dodaj Dodaj wypracowanie Dodaj ściągę Zadaj pytanie zaloguj Zaloguj się, aby móc korzystać z tej opcjiDlaczego Rzeczpospolita była nazywana "państwem bez stosów"?. Wówczas do kraju przybywało wielu innowierców, którzy zakładając szkoły i prowadząc własne interesy wzmacniali polską gospodarkę.Dlaczego Rzeczpospolita była nazywana "państwem bez stosów"?. 1 Zobacz odpowiedź Reklama Dominika123456677 Polska byla ewenementem na skale europejska jezeli chodzi o tolerancje religijna.. Rzeczpospolita była właśnie takim państwem tolerancyjnym , gdzie obok siebie mogli żyć ludzie o różnej orientacji politycznej i wyznaniowej, historia zna bardzo liczne przypadki że za wyznania , religię , światopogląd, opinie inne od obowiązujących wówczas karano okrutną śmiercią np na stosach.Wyjaśnij , dlaczego XVI w..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt