Streszczenie tajemniczy ogród klasa 5

Pobierz

Jej ojciec był wysokim urzędnikiem administracji kolonialnej, matka zajmowała się głównie życiem towarzyskim: balami i spotkaniami.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Cały czas rozkazywała swojej hinduskiej niańce.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Streszczenie wydarzeń w powieści "Tajemniczy ogród" 1.Tajemniczy ogród - streszczenie Rozdział 1.. Jej niezwykle piękna matka i ojciec, który był wysokiej klasy urzędnikiem administracji kolonialnej umierają.. Pierwszą książkę wydała, kiedy miała 28 lat.. 15 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. a) nie rosły tam róże b) zginęła w nim jego żona c) zmusiła go tego Martha 8.. Wychowywanie córeczki pozostawiali hinduskiej niańce.Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - .Powieść "Tajemniczy ogród" mówi o przyjaźni oraz miłości, jakiej potrzebuje każdy człowiek.. Główną bohaterką powieści jest Mary Lennox, która przyszła na świat w Indiach.. Test ze znajomości lektury "Tajemniczy Ogród" autorstwa Frances Hodgson Burnett.. który .Całą książkę można zakupić na virtualo.pl deszczowego dnia Mary Lennox przybywa do ponurej posiadłości swojego wujka, która .Ogrod" Sprawdzicie tu znajomosc na temat lektury "Tajemniczy Ogrod" Tagi dla tego testu: tajemniczy,ogrod,test,lektura,trudne,5,klasaFrances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogrod" - myslisz, ze znasz szczegoly tej ksiazki na wylot?Baza wszystkich streszczeń dla szkół podstawowych, gimnazjum oraz liceum zebrane w naszym portalu.Test z Lektury "Tajemniczy Ogród" Sprawdzicie tu znajomość na temat lektury "Tajemniczy Ogród" Tagi dla tego testu: tajemniczy,ogród,test,lektura,trudne,5,klasaWięcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku..

2018) 5, 19 złTajemniczy ogród - Test.

Nikt nie został przy życiu Na początku powieści dowiadujemy się, że Mary Lennoxwysłano do Misselthwaite Manor, gdzie miała zamieszkać u wuja po śmierci rodziców.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .a) Ayah b) Anna c) Medlock 5.. Udostępnij.. 16 pytań Lektury szkolne palinka116.. Ale tajemnicę kryje też wielki dom - dziewczynka słyszy w nocy czyjeś krzyki, a domownicy zbywają jej dociekania.Tajemniczy ogród streszczenie szczegółowe.. Dziecko lekceważone przez matkę i ojca, spędza czas jedynie pod opieką hinduskiej niani Ayah oraz reszty służby, która z całego serca nie znosi panienki.Streszczenie szczegółowe Rozdział 1.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Tajemniczy ogród5.. :krejwena) miał: a) sześćset lat i było w nim prawie sto .Ma ktoś sprawdzian nowa era wos klasa 8, 1 rozdzia .Zobacz quiz: Tajemniczy ogród.. 11 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. werindaxd 6 lat temu.. Początkowo pisała drobne opowiadania do popularnych magazynów.. Na jej twarzy zawsze gościł odpychający.Tajemniczy Ogród, test z lektury.. I Nikt nie został przy życiu.. Mary dowiedziała się o tajemniczym ogrodzie od: a. Marty b. starego ogrodnika c. Colina d. Bena 7.. Przyczyną ich śmierci była epidemia cholery .Tajemniczy ogród - streszczenie powieści..

Rozwiąż test!Tajemniczy Ogród streszczenie.

Quiz w Poczekalni.. Mary Lennox miała opinię najbardziej niesympatycznego, despotycznego i samolubnego dziecka, jakie kiedykolwiek widziano.. 1) Jak miała na nazwisko główna bohaterka (Mary) ?. a) z Anglii b) z Indii c) z Londynu d) z Chin e) z Indonezji f) z Afryki 3) Jak nazywały się wiewiórki Dicka?Nikt się nie ostał Mary Lennox była nieładną dziewczynką.. Patixella 5 lat temu.. Część 1.. Część 2.. Gdzie wychowywała się Mary?. Skomentuj.. Ta zaś posłusznie jej usługiwała.. Mary przypadkowo, obserwując gila, odnajduje do niego klucz.. Wyślij zgłoszenie .Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.. Część 3.. Dziewczynka urodziła się w Indiach, gdzie jej ojciec pracował jako urzędnik .Tajemniczy ogród to niezwykle ciekawa opowieść o dziesięcioletniej sierocie - Mary Lennox.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Po tragicznej śmierci żony, pan Craven zamknął furtkę i zakopał klucz, zabraniając komukolwiek do niego wchodzić.z lektury "Tajemniczy ogród" - Test.. Ile było pomieszczeń w domu pana Cravena?. Tylko z nią Mary miała dobry kontakt, wobec innych osób była niemiła.. Jakie zwierzę wskazało Mary drogę do ogrodu?. Wychowywanie córeczki pozostawiali hinduskiej niańce.Tajemniczy ogród..

Kogo Ben ...Test z lektury Tajemniczy ogród.

Wyślij zgłoszenie .Tajemniczy ogród - opracowanie, Symbolika ogrodu w powieści Ogród w powieści Frances Hodgson Burnett ogrywa istotną rolę w życiu głównych bohaterów i dla każdego z nich ma inne znaczenie.. Jak dobrze znasz przygody Mary, bohaterki powieści "Tajemniczy Ogród"?. Jest to miejsce owiane tajemnicą i milczeniem od dziesięciu lat.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jak nazywały Mary dzieci w Indiach?. - Nikt się nie ostał W pierwszym rozdziale poznajemy Mary Lennox - nieznośną i kapryśną dziewczynkę mieszkającą z rodzicami w indyjskiej posiadłości.. Udostępnij.. a) Lenox b) Lenoox c) Lennok d) Craven e) Croven f) Lennox 2) Skąd przyjechała Mary do domu wuja?. Pałacowe tereny kryją tajemnicę - otoczony wysokim murem, zamknięty ogród.. :krejwena) miał: a. dwa lata i niewiele pokoi b. sześćset lat i dziesięć pokoi c. sześćset lat i było w nim prawie sto pokoi d. sto lat i prawie sześćset pokoi 6.. Streszczenie, analiza, interpretacja (wyd.. Ponadwymiarowa wymowa utworu oraz atrakcyjna fabuła sprawiła, że losy Mary, Colina i Dicka od lat cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników.. Drukuj Główną bohaterką powieści jest Mary Lennox, która przyszła na świat w Indiach.. Zamknięcie tajemniczego ogrodu miało .Plik Tajemniczy ogród.rtf na koncie użytkownika chomik8031 • folder klasa 5 • Data dodania: 29 maj 2012Klasa brak informacji Okładka miękka Rok wydania 2018 Tytuł Tajemniczy ogród Frances H. Burnett..

Dlaczego Craven kazał zamknąć tajemniczy ogród?

Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .. 1) Nazwisko Mary to a) Lennox b) Craven c) Robinson 2) Mary urodziła się w a) Indiach b) Anglii c) Polsce 3) Rodzice Mary a) zginęli w katastrofie lotniczej b) zmarli podczas epidemii dżumy c) zmarli podczas epidemii cholery 4) Dom pana Cravena (czyt.. Dziewczynka urodziła się w Indiach.. Dziewczynka jest rozkapryszoną i niegrzeczną.. Jej ojciec był wysokim urzędnikiem administracji kolonialnej, matka zajmowała się głównie życiem towarzyskim: balami i spotkaniami.. Jej ojciec zaj­mował stanowisko kapitana, matka zaś nie przywiązywała dużej wagi do wychowania córki, które zlecono niańce, Hindusce Ayah.. zdziwiło mnie pytanie z kim zaprzyjaźniła się mary i nie było tam poprawnej odpowiedzi ponieważ ona zaprzyjaźniła się z rudzikiem.ale w innym teście też było z gilem.ja bynajmniej miałam w mojej książce rudzikaSPRAWDZIAN W KLASIE PIĄTEJ.. Ten skryty przed ludźmi zakątek zaczyna uważać za swoje królestwo.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Frances Eliza Burnett, z domu Hodgson, urodziła się w Anglii w 1849 r., ale po śmierci ojca i upadku jego firmy wyjechała wraz z matką do Ameryki.. Urodziła się w Indiach.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Test wiedzy online z lektury szkolnej.. Poleca: 85/100 % użytkowników, liczba głosów: 10159..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt