Napisz słownie liczebniki podane w nawiasach rosyjski

Pobierz

Jak pewnie wiesz, liczebnik од и н (jeden) ma trzy rodzaje, to znaczy, że ma inną formę w zależności od tego, czy łączy się z rzeczownikiem rodzaju męskiego, żeńskiego czy nijakiego.. 1 (Zeszyt ćwiczeń, PWN) Klasa: 7 szkoły podstawowej.. W artykule wyjaśniamy, co to jest liczebnik i przybliżamy jego główne rodzaje.. ), natomiast w mowie potocznej wracamy do skali od 1 do 12.. W Berlinie w sierpniu 2009 roku dobiegły końca Mistrzostwa Swiata w Lekkiej Atletyce.. Liczebniki zbiorowe.. Den Wievielten .WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ROSYJSKIEGO ETAP WOJEWÓDZKI Rok szkolny 2019/2020 20.02.2020 r. .. liczebniki napisz słownie.. Za każde poprawne rozwiązanie otrzymasz 1 punkt.. Liczebnik odpowiada na pytania ile?, który z kolei?. 6.2.Daty po rosyjsku.. Przykładowe liczby po rosyjsku.. Oblicz, ile lat upłynęło od podanych wydarzeń.. Określanie dat po rosyjsku.Zadanie: pomocy zapisz podane liczebniki w formach określonych w nawiasach dwa c r nm os pięć b r m os czternaście n r m os Rozwiązanie: c dwóm, dwom b pięciu n czternastoma n dwusetnymi d trojga n siedmiorgiemNiekiedy jednak w bardziej sformalizowanych dokumentach - czy to w umowach cywilnoprawnych, notarialnych, księgowych, a nawet wypełniając zwykły druk przelewu lub fakturę, nie jeden znawca języka zastanawia się nad tym, jak poprawnie napisać słowny odpowiednik danej kwoty.Zadania dla klasy Vc 1..

Zapisz słownie liczebniki podane w nawiasach.

Konstrukcja liczb po rosyjsku podobna jest do tej w języku polskim.. Wielu z nich ma jednak problem z ich prawidłowym odmienianiem czy zapisywaniem z partykułą "nie".. Zapisz słownie liczebniki podane w nawiasach.. Określ rodzaje liczebników.. Niektóre liczebniki (np. główne) odmieniają się przez przypadki i rodzaje, jednak zjawisko to uzależnione jest od typu liczebnika.. Podawanie daty po rosyjsku.. Strona 23.. 4Liczebniki podane w nawiasach zapisz słownie w odpowiedniej formie.. The school trip is on the (5th) of September.Liczebnik jest odmienną częścią mowy określającą liczbę lub kolejność.. Na torcie były .3 świeczki.Liczebniki podane w nawiasach zapisz słownie w odpowiedniej formie.. To narzędzie online stworzone dla osób, które chcą przyspieszyć swoją pracę i uniknąć ewentualnych pomyłek.. 2012-06-12 15:49:01 Zapisz słownie podane liczebniki tak jak należałoby je przeczytać w tekscie 2011-04-24 20:43:44Zadanie: 1 zapisz słownie liczebniki umieszczone w nawiasach Rozwiązanie:1 ile trzynaście godz 2 który zkolei czwarty turysta 3 ile dziewiętnaście kg 4 która z kolei jedynasta, jedenasta min 5 ile szecscdziesiąt cztery namioty 6 które z kolei szóste muzeum myślę i mam nadzieję, że się przydałam i choć troszkę i odrobinkę pomogłam ciW liczebnikach 50-80, 500-900 znak miękki ь znajduje się w środku ---> np. пятьдесят (pięćdziesiąt), шестьсот (sześćdziesiąt) Teoria (2): By w języku rosyjskim prawidłowo określić wiek do liczebnika głównego (np. jeden, cztery, szesnaście) dodajemy słowa год, года, лет w odpowiedniej formieSlownie.pl pomaga szybko i poprawnie zapisać kwoty i liczby w postaci słownej..

Napisz słownie liczebniki podane w nawiasach.

Serwis obsługuje pisownię liczb w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.. Daje również możliwość wyświetlenia kwoty w kilku najpopularniejszych walutach.Zapisz słownie podane liczebniki tak jak należałoby je przeczytać w tekscie .. Wpisz czasowniki podane w nawiasach w trybie rozkazuj .a liczebniki podane w nawiasach napisz słownie.. Skończyły sie sporym sukcesem naszych reprezentantów: na 32 kraje biorące udział w mistrzostwach nasi reprezentanci zjeli 5. miejsce, zdobywając 8 medali.kwota-slownie.pl umożliwia zapisanie kwoty i liczby w postaci słownej.. Kwota słownie obsługuje pisownię liczb w językach: polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim.Jak poprawnie napisać liczebniki w zdaniu?. 2012-02-04 12:51:13 Napisz słownie następujące liczebniki .. 2010-09-21 21:09:15 Co oznaczają liczebniki zbiorowe ?. Pod względem budowy liczebniki w języku rosyjskim dzielą się na trzy grupy:Język rosyjski.. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymasz 1 p.. (3).Klasy pojechały na wycieczkę.Zapisz słownie podane liczebniki ułamkowe 2010-12-12 16:24:41 Wstaw czasowniki w nawiasach w odpowiedniej formie .. 2012-02-04 12:51:13 Napisz słownie podane liczby : 2015-03-28 13:30:32 Zapisz słownie podane liczebniki ułamkowe 2010-12-12 16:24:41Po dwunastej pełnymi nazwami operujemy tylko w oficjalnych wypowiedziach (w radiu, telewizji itd..

Tak samo jest w języku rosyjskim.

Długość statku wynosiła (24) .. metry, a szerokość prawie (5) .. metrów.. Prezentujemy poza tym przykłady zastosowania oraz wyjaśniamy, jak powinna wyglądać prawidłowa pisownia liczebników .Napisz słownie liczebniki podane w nawiasach.. Liczebnik tworzy związki wyrazowe z rzeczownikiem, określa go.. Polecenie: Napisz podane liczebniki słownieLiczebniki poznaje każdy uczeń już w pierwszych klasach szkoły podstawowej.. Oto tabelka, która pokazuje, jak liczebnik dopasowuje się do rodzaju i liczby rzeczownika:Ćwiczenia i testy interaktywne z języka rosyjskiego.. Napisz opowiadanie na temat niezwykłego spotkania z wybranym bohaterem mitologicznym.. Proszę wpisać słowami odpowiednie formy liczebników.. Nazwij część mowy i określ formy gramatyczne wyróżnionych wyrazów.. Uzupełnij zdanie wskazanymi formami czasowników podanych w nawiasie.. Wymagana jest pełna poprawność gramatyczna i ortograficzna.. Wynik zapisz słownie.. W (1880) .. roku znaleziono w Norwegii dobrze zachowany statek wikingów, który potem wiernie zrekonstruowano..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt