Napisz opowiadanie o przygodzie ani z zielonego wzgórza

Pobierz

Język polski .. na podstawie prac z poniższych linków napiszesz opowiadanie z dialogiem o przygodzie Ani: .Główna bohaterką powieści L.M Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" jest pochodząca z Nowej Szkocji 11-letnia dziewczynka Ania Shirley.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz przygody rudowłosej Ani Shirley!. Gdy dziewczynka miała trzy miesiące, na febrę zmarli jej rodzice.. Przyjaźń z Dianą.. 8.Pewnego ciepłego czerwcowego popołudnia na Zielone Wzgórze zamieszkiwane przez Marylę i Mateusza Cuthbertów przyjechała mała sierota, która nazywała się Ania Shirley.. Najciekawsza przygoda Ani z Zielonego Wzgórza: Jak Ania uratowała życie siostrze Diany.. Mateusz był z niej dumny.. zadanie dodane 10 października 2010 w Język polski przez użytkownika kaja809 (20) [Szkoła podstawowa] .. napisz opowiadanie na temat,,moje spotkanie z bohaterem przeczytanej książki.Lucy Maud Montgomery w swej powieści, pod tytułem ?Ania z Zielonego Wzgórza?. Mark Twain nazwał Anię "najukochańszym dzieckiem literackim od czasów Alicji w Krainie Czarów".. Pewnego dnia Maryla, pani Linde i państwo Barry wyjechali na spotkanie z premierem.. Po przyjeździe Mateusza, Maryla bardzo zdziwiła się, że oczekiwanym dzieckiem nie był chłopiec, którego spodziewało się stare rodzeństwo, ale drobna dziewczynka.Niestety efekt nie był taki, jak zamierzyła, gdyż włosy stały się zielone..

Przygoda Ani z zielonego wzgórza.

Czy mógłbyś być bratnią duszą Ani?. Jej młodsza siostra Minnie zachorowała na krup.. Napisz do nas.. Amy numer siedem też do nas dołączy.Test z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza" (Lucy Maud Montgomery).. Wyobraź sobie, że przenosisz się na Zielone Wzgórze.. Rozciągał się z niego fantastyczny widok na całe Avonlea.. Wieczorem przybiegła do Ani Diana, z prośbą o pomoc.. Test składa się z 12 pytań.. Jaka suknia była wielkim marzeniem Ani?. Jakie streszczenie szkolnej lektury Mietczyński.. Skomentuj.. opisała bardzo dużo ciekawych i interesujących, a nawet śmiesznych przygód głównej bohaterki- Ani Shirley.. Pewnego dnia Maryla, pani Linde i państwo Barry wyjechali na spotkanie z premierem.. Przybycie Ani na Zielone Wzgórze.. Za oknem nadal świeciło słońce.. Mateusz szybko pojechał po lekarza.. 36 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: .. opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel cowolisz seriale avengers zwierzeta muzyka przyjazn anime sherlock.Anna Schirley - główna bohaterka powieści Lucy Mount Montgomery pt,, Ania z Zielonego Wzgórza".Jest ciekawą świata i pełną wyobrażni dziewczynką.Pomimo że jest sierotą jej losy i przugody zadziwiają wszystkich.Najdziwniejszą a zarazem najśmieszniejszą przygodą, jaka jej sie przytrafiła opowiada nam o tym jak Ania chciała ugościć Dianę.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz opowiadanie o najciekawszej i najśmieszniejszej przygodzie Ani z Zielonego WzgórzaNapisz opowiadanie o najciekawszej,najśmieszniejszej przygodzie Ani z Zielonego Wzgórza(Akapity ,unikanie powtórzeń) Nadaj Ciekawy tytuł :) Ja bym prosiła opowiadanie o tym jak Anaia upiła Diane Sokiem malinowym:)) Klaudiusssia; 17.01.2011 Już nie potrzebuje już znalazłam:D Od 1 do 2 z 2 .Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza z serii powieści o przygodach Ani Shirley..

Mateusz szybko pojechał po lekarza.Napisz opowiadanie z najciekawszej przygody z książki "Ania z zielonego wzgórza ".

W panice szybko uciekłam przez okno i pobiegłam ile sił w nogach do Lasu Duchów.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o napisz opowiadanie o najciekawszej przygodzie "Ani z Zielonego Wzgórza "Ania z Zielonego Wzgórza to dziewczynka, która dobrze radziła sobie w szkole i starała się być zawsze roztropną.. jjukasz123.. Wieczorem przybiegła do Ani Diana, z prośbą o pomoc.. Jednak los okazał się dla niej łaskawy.. Diana serdecznie dziękowała Ani.. Udostępnij.. Osierocona Ania trafiła wówczas do domu dziecka.Gdy doktor przyjechał powiedział Ani, że to ona uratowała małej życie, on przyjechał za późno, gdyby nie Ania, Minnie by już nie żyła.. Powieść, wcześniej odrzucona przez pięć wydawnictw, zyskała przychylną opinię bostońskiego wydawnictwa PAGE, które zaproponowało pisarce napisanie kolejnej książki o przygodach rudowłosej Ani Shirley.Ania z Zielonego Wzgórza (ang. Anne of Green Gables) - seria powieści młodzieżowych autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery opowiadająca o losach Ani Shirley, osieroconej dziewczynki wychowanej w Avonlea przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów.. Jednak często wpadała w tarapaty, a każda z nich stawała się prawdziwą przygodą.. Wszystkie drzewa, które rosły na Zielonym Wzgórzu przybierały najróżniejsze odcienie zieleni, purpury i złota.Przydatność 60% Plan wydarzeń lektury pt. "Ania z Zielonego Wzgórza"..

2010-05-17 20:47:01 Napisz mi opowiadanie o Ani z Zielonego Wzgórza 2010-01-07 17:46:57 Napisz opowiadanie o przygodzie .

Odwołaj się do przykładów zachowań dziewczynki, opisanych w powieści sytuacji z jej udziałem oraz zdania innych bohaterów o Ani.Ania była załamana, nie chciała podziwiać Zielonego Wzgórza, by bardziej potem nie tęsknić.. Przekonaj się, czy pamiętasz przygody Ani Shirley!Test z lektury ,,Ania z Zielonego Wzgórza" .. Ania wraz z Dianą pobiegły.Wieczorem przybiegła do Ani Diana, z prośbą o pomoc.. Test z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".. 9473 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jej młodsza siostra Minnie zachorowała na krup.. Wyjaśnienie pomyłki.. Ania musiała je ściąć, ale odrastające włosy miały już kolor kasztanowy, a nie rudy.. Dorota 5 lat temu.. Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi.. Decyzja Maryli dotycząca pozostawienia Ani na Zielonym Wzgórzu.. Dziewczynka zaczęła się ładniej ubierać.. "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery Upicie Diany Był już październik.. Jak nazywała się pierwsza prawdziwa przyjaciółka Ani?. Droga Aniu z Zielonego Wzgórza!. Nieudany podwieczorek Ani i Diany.. "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery stała się bestsellerem, gdy tylko trafiła na półki w księgarniach.. Obrażenie i przeprosiny pani Linde..

Pewnego, słonecznego popołudnia Diana zaprosiła Ruby, Jane i Anie, aby się pobawić.Należy napisać opowiadanie twórcze -do 06 maja , w MS Word, wysłać na mojego maila.

Ostatnio stwierdziła, że ma dość zabaw z Marcinem Kozerą, bo ten ciągle opowiada jej o Panu Samochodziku i Templariuszach, a ona woli nasze rozmowy na temat nowych szat cesarza i dzikich łabędzi.. Kłótnia Ani z Gilbertem.. Opis Ani ShirleyNapisz list do przyjaciela, w którym opiszesz bohaterkę książki pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Wpierw ucieszyłam się, że mam ciocię, lecz później uświadomiłam sobie, że ona chce mnie zabrać z Zielonego Wzgórza.. W krótkim czasie swoją osobowością i .List do Ani z Zielonego Wzgórza.. Rozwiąż test!Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. POMÓŻCIE !. Gdy dowiedziała się o tym panna Barry, przepraszała Anię za to, że zabroniła Dianie przyjaźnić się z taką wspaniałą dziewczyną.Zadanie: napisz opowiadanie o ani z zielonego wzgórza o najciekawszej jej przygodzie opowiadanie musi się składać z conajmniej 3 akapitów proszę o pomoc wWstęp W roku 1907 Lucy Maud Montgomery zakończyła pracę nad "Anią z Zielonego Wzgórza".. Podczas pobytu na Zielonym Wzgórzu, piegi Ani zbladły, a sylwetka nabrała pięknych kształtów.. Opowiedziała o tym Mateuszowi i oboje bardzo posmutnieli myśląc, że ktoś chce im odebrać Anię.. Jej młodsza siostra Minnie zachorowała na krup..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt