Opowiadanie twórcze punktacja

Pobierz

Tutaj przyda się poniższa karta, na której rozrysowałam to kryterium (podobny rysunek możecie znaleźć na stronie Na polskim bez nudy ).Temat: Rozprawka i opowiadanie twórcze - utrwalenie przed egzaminem.. Przedstaw dalsze losy strzelca i nimfy z ballady A. Mickiewicza.Punkty rankingowe: 81.. Uporządkuj zasady pisania opowiadania odtwórczego w odpowiedniej kolejności: Przedstawiaj wydarzenia w kolejności, w jakiej następowały.. Nagła burza z .Zrób notatkę w punktach w zeszycie.. Zobacz więcej.. Pamiętaj, że Twoja praca musi być zgodna z tematem!. Wskazówki: 1.. (wprowadź opis, dialogi) Opowiadaj historię swoimi słowami.Napisz opowiadanie o spotkaniu Ebenezera Scrooge'a z bohaterami innego utworu literackiego, w czasie którego bohater "Opowieści wigilijnej" przedstawi najbardziej znaczące wydarzenie w swoim życiu.. Question from @SzelazekM - Szkoła podstawowa - PolskiVII, VIII przyznaje się 0 punktów.]. Najlepiej, aby był wypowiedzeniem bez orzeczenia lub pytaniem (np. "Tajemnica zielonej skrzynki", "Co wydarzyło .Podręcznik klasa 6 ,,Jutro Pójdę w świat" strona,19 zadanie,7Napisz krótkie opowiadanie twórcze na temat przemyśleń Zuzi i jej dalszych działań.Ułóż plan wydarzeń,a potem rozwiń jego punkty w osobnych akapitach (nie zapomnij o wstępie i zakończeniu).Używaj form czasu przeszłego.Wprowadz dialogi.Na koniec nadaj tytuł swojej pracy.Napisz krótkie opowiadanie twórcze na temat przemyśleń Zuzi i jej dalszych działań.Napisz opowiadanie twórcze z dialogiemm kartka A4 56 punktów..

Pamiętaj o cechach opowiadania twórczego.

Wymyśl: kto będzie występował w TwoimOpowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. Zgubienie szlaku.. odpowiedzi: 1. napisz opowiadanie twórcze,w którym opiszesz spotkanie Ebenzera Scroog'a z innym bohaterem lektury obowiazkowej podczas którego Scrooge opowie o wydarzeniach,które odmieniły jego życie.Wykaż się znajomością obu lektur.Napisz opowiadanie twórcze do tych punktów: 1.. Zdobyte odznaki: 1.. Opowiadanie ma trójdzielną budowę (wstęp, rozwinięcie, zakończenie).. Wschodząca gwiazda.. Do nauki wracamy w środę - 15.04.. -> dostateczny 4 p.. Napisz opowiadanie o niezwykłej tajemniczej zgubie,.. 2.Uczniowie często piszę prace bogate językowo, ale zapominają o elementach twórczych, które zapewniają im punkty.. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze tej formy, za co możesz otrzymać punkty i jakie elementy opowiadania warto wykorzystać w swojej pracy.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Poprawność ortograficzna i interpunkcyjna: 2 punkty Praca napisana nie na temat - ocena ndst 14 punktów - cel 13,5-12,5 - bdb 12-10,5 - db 10-7 - dst 6,5-4,5 - dop .Opowiadanie typu egz.. gosia26.. Propozycja przeliczenia punktów na oceny: 9 p. Przemyśl dobrze przedmiot i temat opowiadania..

Prosze na jutro daje naj Napisz opowiadanie twórcze do tych punktów: 1.

Szczęśliwy powrót do domu.. Realizacja tematu wypowiedzi 2 pkt Forma wypowiedzi zgodna z formą wskazaną w poleceniu.. Nagła burza z piorunami.. Wymyśl ciekawy tytuł opowiadania; nie powinien on być zbyt długi.. PO DRUGIE… 2.. Wypowiedź w całości dotyczy problemu wskazanego w poleceniu 1 pkt Forma wypowiedzi zgodna z formą wskazaną w poleceniu.W pierwszym wideo Agnieszka Zielowska przedstawi wskazówki dotyczące pisania wypracowania, którym będzie opowiadanie twórcze.. Znalezienie górskiego szałasu.. (To była niezwykła podróż w c. Zgromadź słownictwo związane z tematem.. Pomocy :(( Dam naj i duuuużo punktów :((Napisz opowiadanie twórcze ( musisz wymyślić jego treść).. OPOWIADANIE) Za napisanie wypracowania można otrzymać maksymalnie 20 punktów.. Może zawierać inne formy: opis, charakterystyki, dialog itd.. Pamiętajcie, że Wasze prace muszą: - być na temat,60 PUNKTÓW DAJE NAJ Opowiadanie twórcze.. Przykładowe rozwiązanie Autor i tytuł: Juliusz Słowacki, Balladyna Bohater: Balladyna Wpływ ambicji na bohatera: Balladyna popełnia zbrodnię, dzięki którym wychodzi za mąż za bogatego księcia, a po jego śmierci zostaje królową.Realizacja tematu wypowiedzi:2 punkty - wypowiedź zgodna z formą wskazaną w poleceniu (opowiadanie twórcze); poleceniu (spotkanie bohatera zawiera wszystkie elementy określone w. Zemstyz innym bohaterem literackim, przedstawienie najśmieszniejszej sytuacji); w całości dotyczy problemu wskazanego w poleceniu..

(bohaterowie, czas i miejsce akcji) Urozmaicaj opowiadanie.

Przeczytaj.. Przedstaw dalsze losy strzelc.. OPOWIADANIE To dłuższa forma pisemna, w której przedstawiamy przebieg powiązanych ze sobą wydarzeń.. OPOWIADANIE TWÓRCZE - kryteria oceny 1.. Zaplanuj, o czym będzie mowa w poszczególnych częściach tekstu, a następnie sporządź plan wydarzeń.. Opowiedz o dalszych losach wybranej postaci mitologicznej lub z przypowieści biblijnej.. Ostateczny kształt opowiadania zależy jednak od jego tematu, treści i osoby piszącej.. Elementy twórcze • narracja jest konsekwentnie prowadzona •wydarzenia są logicznie ułożone •fabuła jest urozmaicona, (opis, dialog, czas, miejsce,2.. Potrzebuje opowiadania pod tytułem Jestem nad morzem; Napisz opowiadanie z sześcioma dialogami na dowolny .. Zawiera zdarzenia w porządku chronologicznym, te same motywy bohaterów i imiona.. Sprawdzane tu jest m.in., czy: wypowiedź jest zgodna z formą wskazaną w poleceniu, w wypowiedzi ujęte zostały wszystkie kluczowe elementy tematu, np. czy uczeń w odpowiedni sposób odwołałW opowiadaniu egzaminacyjnym uczeń musi wykorzystać co najmniej 6 spośród 10 elementów twórczych: czas wydarzeń, miejsce, elementy opisu, elementy charakterystyki postaci, zwroty akcji, punkt kulminacyjny, puenta, monolog, dialog, retrospekcja.zapoznaj się → opowiadanie odtwórcze 2..

Zaczął się zastanawiać,Temat: Opowiadanie twórcze - przypomnienie przed egzaminem.

Jest podobne do streszczenia.. rating ( 55 % score) - 44 votes.0 punktów - odpowiedź niepełna lub niepoprawna albo brak odpowiedzi.. PO PIERWSZE… 1.. Określ miejsce i czas wydarzeń.. (chronologia) Przypomnij sobie treść utworu.. - do wtorku - 14.09. macie przerwę świąteczną.. Od czwartku - 09.04.. -> bardzo dobry 8 - 7 p.. Wszystkie pozostałe elementy polecenia uwzględnione.. • Realizuje elementy zawarte w temacie 2 pkt.. Jedni mijali go zupełnie obojętnie, inni przyglądali mu się, ale w ich oczach nie widać było chęci pomocy, ani współczucia.-.. ( temat na 2 lekcje ) 1.. Wyprawa w góry.. [Jeżeli uczeń nie wyznacza granicy zdań, nie przyznaje się punktów za kryteria VI i VIII.]. 3.Przechodzący obok tego człowieka ludzie, zachowywali się różnie.. Powinno być napisane w sposób ciekawy, obrazowy, tak żeby zaintrygować czytelnika, przy czym sens oryginału nie może zostać zafałszowany.Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz współczesną wersję przypowieści o talentach.. Weź się do roboty , zamiast tak siedzieć- mówili jeszcze inni , przechodzący obok mężczyzny ludzie, patrząc na niego z pogardą.Pomocy :(( Dam naj i duuuużo punktów :(( Napisz opowiadanie twórcze ( musisz wymyślić jego treść).. Kochani, to jest nasze ostatnie spotkanie przed świętami.. •Nawiązuje do lektury.. -> dobry 6 - 5 p.. Pamiętaj o budowie opowiadania i o limicie słów (minimum 100).. Wyprawa w góry.. -> dopuszczający 0 p.. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.Kryterium Omówienie Ilość punktów Realizacja tematu • Praca jest opowiadaniem.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.. Moi drodzy, myślę, że warto dzisiejszą lekcję poświęcić na ostatnie powtórki związane z wypracowaniami, za które na egzaminie otrzymacie 20 punktów.. Uważnie przeczytaj TEMAT opowiadania.. Spotkanie grupy turystów.. Zgubienie szlaku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt