Kartkówka rozszerzanie i skracanie ułamków

Pobierz

Pooglądaj animację przedstawiającą przykłady ułamków równoważnych.. Skracanie i rozszerzanie ułamków , V. Ułamki zwykłe , Klasa 4 , Matematyka z kluczem , Matematyka , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona .sprawdzian z rozszerzania i skracania ułamków.pdf (22 KB) Pobierz.. Zadania i cwiczenia z matematyki - klasa 4.. W dodawaniu i odejmowaniu bierze udzial" licznik, mianownik pozostaje bez zmiany.. PrzykladyDodawanie ulamkow zwyklych - Cwiczenia dla uczniow.. Filmy - równość ułamków (krojenie pizzy), rozszerzanie i skracanie ułamków (dzielenie kostki na części), sposób rozszerzania ułamków, sposób skracania ułamków.Testy matematyczne - rozszerzanie ułamków.. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału.. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. Twoim zadaniem jest wskazanie który z trzech ułamków znajdujących się w odpowiedziach jest poprawnym skróceniem podanego przykładu.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Kartkówka- Skracanie, rozszerzanie i porównywanie ułamków.. SKRACANIE UŁAMKA TO DZIELENIE LICZNIKA I MIANOWNIKA PRZEZ TĘ SAMĄ LICZBĘ.. Przydatna przede wszystkim przy dodawaniu lub odejmowaniu ułamków o różnych podstawach - mianownikach.. *Ile jest ułamków właściwych nieskracalnych o mianowniku równym 10?.

Rozszerzanie i skracanie ułamków."

Rozszerz ułamek przez 3.. Zamień podane ułamki na ułamki nieskracalne: a) 125/200=………… b) 36/54=…………….. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Kartkówka "Skracanie i rozszerzanie ułamków.. grupa 1 i 2 dla klasy 5, .PDF, Karkówka dostępna jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.. Obejmuje temat: porównywanie ułamków dziesiętnych.. Rozszerzanie, skracanie ulamkow, porownywanie liczb.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaTest z ułamków na poziomie gimnazjum.. Tu przejdziesz do logowania; NAUKA ZDALNA 2020/2021.. Wstęp.Rozszerzanie i skracanie ułamków, klasa IV szkoły podstawowej.. Wyłącz całości z ułamków: a) 96/20=………… b) 18/16=………………… 3.. Skracanie ułamków 40.. W wyniku skracania doprowadzamy ułamek do prostszej postaci.. Sprawdź ile potrafisz!Materiał zawiera 2 ilustracje (fotografie, obrazy, rysunki), 4 filmy, 12 ćwiczeń, w tym 2 interaktywne.. FESTIWAL NAUKOWY E(X)PLORY - OLSZTYN; klasa VIII; klasa VIIPlik kartkówka rozszerzanie i skracanie ułamków.pdf na koncie użytkownika muyideen • Data dodania: 21 wrz 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik kartkówka rozszerzanie i skracanie ułamków(1).pdf na koncie użytkownika muyideen • Data dodania: 21 wrz 2018Pobierz kartkówkę wraz z odpowiedziami "Ułamek jako część i jako iloraz..

Obejmuje temat: rozszerzanie i skracanie ułamków.

Tagi: pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, matematyka z kluczem, kartkówki z .3.. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.. Zadanie 1/20 .. TRENING: Skróć podane ułamki do postaci nieskracalnejSkracanie ułamków polega na dzieleniu licznika i mianownika przez tę samą liczbę (jest to działanie odwrotne do rozszerzania).. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału.. Często nie widać od razu najlepszego (największego) możliwego skrócenia.. z zeszytu ( rozszerzanie i skracanie ułamków ) [ tak będę pisać ułamki np.: 5/10 , a ułamki z liczbami mieszanymi np.: 1 3/11 ]: zad.. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.Kartkówka 26, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. Podstawowa (4-6) .. 1.2 Ułamki zwykłe, rozszerzanie i skracanie ułamków.. Publikujmy rozwiązania zadań matematycznych oraz testy z matematyki.Skracanie ułamków - Na górze ekranu pojawi się losowy ułamek zwykły.. Wynik zapisz w postaci a/bKartkówka 21, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. Karta pracy - rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych - ułamki na osi liczbowej 1.. Rozszerzanie ułamków (za dobrze rozwiązane zadania uczniowie zdobywają punkty, które nauczyciel na bieżącoKartkówki i Sprawdziany (20134) Matura (9298) Nauczanie (34688) Nauczyciele (15128) ..

Test - rozszerzanie ułamków.

Aby odjąć dwa ułamki o różnych mianownikach, trzeba najpierw sprowadzić je do wspólnego mianownika, skracając lub rozszerzając.ROZSZERZANIE UŁAMKA TO MNOŻENIE LICZNIKA I MIANOWNIKA PRZEZ TĘ SAMĄ LICZBĘ.. zwiększa się tyle samo razy np. 2/5 - możemy rozszerzyć ten ułamek do 4/10 (razy 2), albo 6/15 (razy trzy) itd.. Jedyny w Polsce tak rozbudowany portal pomagający uczniom w gimnazjum i liceum w nauce matematyki.. nsp1_krakow_37059.. answer choicesOdejmowanie ułamków o różnych mianownikach Ważne!. a) 4/12 , 3/9 , 12/15 , 35/28 , 49/14 b .dodawanie ułamków zwykłych klasa 4 kartkówka.pdf (21 KB) Pobierz.. Liczby mieszane", plik: kartkowka-skracanie-i-rozszerzanie-ulamkow-liczby-mieszane.pdf (application/pdf) Matematyka z kluczem1) 1/4 2) 3/7 3) 4/5 4) 3/4 5) 12/17 6) 7/8 7) 2/3 8) 34/28 9) 48/45 10) 16/18 11) 49/14 12) 44/55 13) 126/348 14) 32/6 15) 22/8 16) 46/142.. Zadanie to jest jedną z podstawowych umiejętności w dziedzinie ułamków.Rozszerzanie ułamków to operacja na ułamkach przeciwna do skracania.. Ta strona używa plików cookies.. Sprawdzian z dzialu.. sprawdzian z rozszerzania i skracania ulamkow .. czym sa ulamki nieskracalne.Kartkowka Skracanie i rozszerzanie ulamkow.. 1 Podziel licznik i mianownik każdego ułamka przez 5. a) 5/10 , 25/15 , 20/45 , 55/40 b) 10/50 , 75/95 , 25/85 , 550/405 zad..

Rozszerzanie, skracanie, ułamki w zadaniach.

zaczynac od nowa test.Rozszerzanie ulamkow to mnozenie, a skracanie (redukowanie) ulamkow to dzielenie .Z tej wideolekcji dowiesz się: - Co to znaczy skrócić ułamek, - w jaki sposób skracamy ułamki, - czy ułamki po skróceniu oznaczają tyle samo?Bardziej wypa.rozszerzanie ułamków - Materiały matematyka - Zadania i testy z matematyki.. Rozszerz lub skróć ułamki do części dwunastych: 3.Rozszerzanie ułamków to mnożenie, a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera.. Podrecznik .Skracanie ułamków zwykłych Skracanie ułamków zwykłych - puzzle Rozszerzanie ułamków zwykłych lub/ i Testy dla klas IV - VI Ułamki zwykłe i dziesiętne 39.. W trakcie znikaja obrazki do zadania i trzeba.. Wtedy skracamy ułamek kilka razy, aż doprowadzimy go do najprostszej .Logowanie do OFFICE 365.. Wpisz brakujące liczby: 2.. A skracanie ułamków polega na tym, że zmniejsza się ułamek (licznik i mianownik ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt