Streszczenie ania z zielonego wzgórza do druku

Pobierz

Dom Małgorzaty Linde stał tuż przy gościńcu, wiodącym do Avonlea.. Pioruny strzelały w ziemię jak strzała.. O przyczynach tej decyzji Maryla opowiada swojej sąsiadce - Pani Linde.. Zdarzyło się raz, że siedząc przy oknie spostrzegła Mateusza Cuthberta, który jechał do miasta.Ania z Zielonego Wzgórza - krótkie streszczenie - Streszczenia i plany wydarzeń - Bryk.pl.. Ania z Zielonego Wzgórza przedstawia historię dziewczynki, która nie posiadała własnego miejsca w świecie.. Miał on mu pomóc w pracach gospodarskich.. Rudowłosa, piegowata Ania, błąka się po domach dziecka i kolejnych rodzinach zastępczych, by w końcu, przez pomyłkę, trafić na Zielone Wzgórze, pod skrzydła rodzeństwa Cuthbert - Maryli i Mateusza.Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery.. Uważnie przeczytaj pytania, odpowiedź wpisz pod pytaniem w wykropkowane miejsce.. Historia Ani z Zielonego Wzgórza rozpoczyna się w dniu, w którym rodzeństwo Mateusz oraz Maryla adoptują dziewczynkę.. Autorem książki jest Lucy Maud Montgomery.. Ich uczucie dopiero się budzi, nie jest jeszcze siebie świadome i na razie podszyte jest docinkami i udawaną obojętnością ze strony Ani.. Najlepszym rozwiązaniem wydawało się być adoptowanie jakiejś .Migane Lektury - ANIA z ZIELONEGO WZGÓRZA - Streszczenie - opr.. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp..

Ania z zielonego wzgórza Samolot.

Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. 2011-04-05 17:43:54 ufarbowanie włosów Ani z Zielonego Wzórza 2010-11-25 20:51:38 Mam streszczenie ''Ani z Zielonego Wzgurza 2011-12-04 18:15:27Ania z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery - streszczenieOdcinek poświęcony jest przygodom 11-letniej dziewczynki - Ani Shirley, która trafia do Avonlea.Ania z Zielonego Wzgórza to powieść autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery, pierwsza część książkowego cyklu o tym samym tytule.. Umożliwiało to kobiecie szczegółową obserwację życia wioski.. Filmy.. Ania rozpoczyna naukę w szkółce niedzielnej, przyjaźni się z Dianą i .IV.. Dziewczynka nie może zapomnieć o tym, że kolega nazwał ją kiedyś Marchewką.Powieść "Ania z Zielonego Wzgórza" ukazała się w roku: a) 1908 b) 1898 c) 1882 d) 1901 RozwiązanieGRUPA A (IMIĘ I NAZWISKO) Kartkówka sprawdzająca poziom wiedzy o lekturze "Ania z Zielonego Wzgórza" Drogi uczniu!. Padał deszcz.. Ania wstała rano z przedświadzczeniem, że to jej ostatni dzień na Zielonym Wzgórzu.. Mimo tej pomyłki została tam przejęta i zaczęła żyć.. Klasa 6 Polski.. Rozdział pierwszy.. Dodaj do listy.. Zaszła pewna pomyłka i na Zielone.. dodaj.Streszczenie.. Bywała u wielu rodzin zastępczych, aż pewnego dnia przez pomyłkę trafiła do domu Maryly i Mateusza..

Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie.

Pani Małgorzata była przekonana, że Mateusz Cuthbert .Streszczenie lektury: ,,Ania z Zielonego Wzgórza".. "Moje spotkanie z Anią z Zielonego Wzgórza" Była burzowa noc.. 4) Dlaczego Maryla była rozczarowana, gdy Ania przybyła na Zielone .Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Polski.. 6.Rozpacz Ani.. 2.Cuthbertowie postanawiają adoptować chłopca.. Całe w śród zieleni, czyste i ładne, z jednej strony otoczone było wysokimi, starymi wierzbami, z drugiej za ś - równo przyciętymi topolami.. POWODZENIA!. Wątek ten jest tu w zalążku jeśli chodzi o Anię i Gilberta.. Zachwycała się piękną wiśnią pokrytą białym kwieciem.. Ania z Zielonego Wzgórza Test.. Ani jeden kamyk, ani jedenPlan wydarzeń "Ani z Zielonego Wzgórza" 1.Zdumienie pani Małgorzaty Linde.. 5.Zdumienie Maryli.. Moich rodziców nie było, pojechali do sklepu oddalonego o dwadzieścia .Ania z Dianą i koleżankami postanowiła odegrać inscenizację poematu Tennysona "Elaine".. Poranek na Zielonym Wzgórzu.. Miłego rozwiązywania!Ania z Zielonego Wzgórza - Motyw miłości.. Na stacji na mężczyznę czeka jednak jedenastoletnia Ania Shirley.. Klasa 6 Polski.. Ania poznaje się z Małgorzatą.. W Avonlea mieszkali różni ludzie, mieszkała także pani Małgorzata Linde..

"Ania z Zielonego Wzgórza" - streszczenie powieści.

"Ania z Zielonego Wzgórza" to lektura sugerowana dla klasy 5.. Rozwiąż test i sprawdź jak dobrze znasz fabułę książki.. Mateusz Cuthbert wyrusza na stację.. Zdumienie pani Małgorzaty Linde.. Przebrałam się w moje fioletowe piżamy i już chciałam się kłaść do łóżka, gdy nagle usłyszałam przed moim domem jakieś trzaski.. Jej rodzice nie żyją, a ona wychowywała się dotychczas w domu dziecka.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie szczegółowe.. Małgorzata Linde mieszkała w małej posiadłości przy szerokiej drodze prowadzącej do Avonlea.. Tymczasem Mateusz udaje się po dziecko na stację.Tak rozmy ślaj ąc, pani Małgorzata weszła na wielkie podwórze Zielonego Wzgórza.. Książka opowiada o losach rudowłosej Ani, a także o życiu, jakie wiedli mieszkańcy Zielonego Wzgórza i Avonlea.. Ciekawostki o L.M.. 9.Decyzja Maryli.Ania z Zielonego Wzgórza to powieść kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery.. Panna z Zielonego Wzgórza miała być tytułową bohaterką i leżeć na dnie łodzi płynącej po wodzie.. Ściągaj z telefonem.. Montgomery - Odmiana rzeczowników przez przypadkiStreszczenie wszystkich rozdziałów książki ''Ania z Zielonego Wzgórza''.. ściągaj.. Uważała jednak, że jej rude włosy nie pasują do tej roli.. Maryla i Mateusz Cuthbert, rodzeństwo, mieszkali na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie, w domu na Zielonym Wzgórzu..

Test z Ani z Zielonego wzgórza składa się z 18 pytań o różnym poziomie trudności.

Z okna swej facjatki podziwiała piękny krajobraz otaczający ten dworek i żałowała, że już więcej go nie zobaczy.. 3) Kto nazwał Anię "marchewą"?. Drukuj.. Jak nazywają się opiekunowie Ani?. Żadne z nich nie miało dzieci i przez wiele lat starali się sami prowadzić gospodarstwo.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie.. Treść.. 8.Ania opowiada historię swojego życia.. Postanowili przyjąć do swego domu jakiegoś chłopca - sierotę, by pomagał im w gospodarstwie.Ania poznaje codzienne życie na farmie, przeżywa pierwsze przygody i niepowodzenia.. Wiedziało o wszystkim, co działo się w okolicy, obserwując widok za oknem podczas .1.. Joanna Kwoczek-Kurleto 4 i poprosiła o spełnienie marze ń.. 7.Mateusz pragnie zatrzymać Anię na Zielonym Wzgórzu.. 2) Kim byli dla siebie Maryla i Mateusz?. wg Noname549.Ania z Zielonego Wzgórza To jest test który pomoże wam sprawdzić wiadomości dotyczące książki sławnej pisarki Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. Streszczenie opracowane na podstawie tłumaczenia Magdaleny Skarbek.. a) rodzeństwem, b) małżeństwem, c) przyjaciółmi.. Życzę wam powodzenia!Ania z Zielonego WzgórzaLucy Maud Montgomery.. Nie musi ona być podana w formie zdania, najważniejsze żeby była trafna.. Streszczenie, analiza, interpretacja Autor: Zawalich Marta : Wydawnictwo: Wydawnictwo Literat Język wydania: polski Język oryginału: polski Liczba stron: 94 Data premiery: 2013-04-12 Rok wydania: 2010 Format: PDFz lektury "Ania z Zielonego Wzgórza" - Test.. Żadne z nich nie miało dzieci i przez wiele lat starali się sami prowadzić gospodarstwo.. 4.Droga na Zielone Wzgórze.. Ma stamtąd odebrać chłopca z domu sierot, którego wraz ze swoją siostrą, Marylą, chce adoptować.. Pewnego dnia zdecydowali jednak, że potrzebna jest im jakaś pomoc.. 3.Zdumienie Mateusza.. Książka po raz pierwszy została wydana w 1908 r. Pisarka opisywała tereny i czasy, które dobrze znała, ponieważ akcja dzieje się w Kanadzie na Wyspie Księcia Edwarda w Avonlea, Carmody, Charlottetown oraz w Białych Piaskach.ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA Ania z Zielonego Wzgórza to początek liczącego aż 10 tomów cyklu powieściowego pióra Lucy Moud Montgomery.. Pewnego popołudnia siedziała przy oknie, a jej mąż, Tomasz, siał brukiew na pagórku.. 1) Jak miała na nazwisko Ania?. Dziewczynka podzi ękowała wi ęc za Jezioro Lśni ących Wód, Biał ą Alej ę Rado ści, Królow ą Śniegu i Ślicznotk ę.Streszczenie szczegółowe "Ani z Zielonego Wzgórza".. 80% 115 głosów.. "Ania z Zielonego Wzgórza" Połącz w pary.. Na Zielonym Wzgórzu żyło starsze rodzeństwo: Maryla i Mateusz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt