Sprawdzian ze znajomości lektury latarnik

Pobierz

Jakiej narodowo ści był bohater noweli?. Wymie ń przynajmniej trzy zawody, które wykonywał w trakcie tułaczki po świecie.. 13 V 2020 r. - sprawdzenie znajomości treści lektury Proszę rozwiązać test, rozwiązany test lub odpowiedzi wszyscy odsyłają do 13 V 2020 r. do godz. 12.00 1.. .Lektury Latarnik / Latarnik.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Rozstrzygnij, które z poniższych twierdzeń jest prawdą, a które fałszem (Wpisz przy każdym z twierdzeń: P-prawda, F-fałsz)» Strona główna » Język polski » Pozytywizm » Latarnik.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju!. 6.ile razy w tygodniu przybywała łódź z Aspinwall ?. Quiz w Poczekalni.. - 1 pkt.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Powieść została wydana w roku 1897 w czasopiśmie "Nowa Reforma".Latarnik wżyciuwidziałmorze,bopółnocwybiła użnaaspinwallskichzegarach,aon eszczenie opuszczałswo e powietrzne wyżyny—ipatrzył.Wdolepod egostopamigrałomorze.NARZ ĘDZIA SPRAWDZAJ ĄCE - ANEKS DO PLANU WYNIKOWEGO Test ze znajomo ści tre ści lektury "Latarnik" - badanie umiej ętno ści czytania ze zrozumieniem 1.. 7.co przywozono .Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Latarnikiem.. Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro)..

Sprawdzian z lektury ,,Latarnik" ...2.

Po stracie posady latarnika udał się do Paryża.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Latarnik .. Latarnik - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Latarnika.. IIoczekiwał, ze uzyska trochę spokoju na stanowisku latarnika był młody, więc zależało mu na zdobywaniu różnych doświadczeń czekał na przyjazd rodziny z Polski, latarnia była dobrym schronieniemPytania do lektury : ,, Latarnik '' 1. w jaki sposób zginał latarnik ?. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Pytanie 1 /16.. /0 - 1/Henryk Sienkiewicz, Latarnik.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Wyszukanie nowego latarnika było obowiązkiem konsula Stanów Zjednoczonych rezydującego w Panamie, Izaaka Falconbridge'a.. Udostępnij.. Gdzie toczy się akcja utworu?. Latarnia w Zatoce Moskitów, pełnej mielizn i gęstych mgieł, stanowiła jedyne wskazanie bezpiecznej drogi dla statków płynących z Nowego Jorku do Panamy oraz dla ruchu .Latarnikiem.. Której osoby Mały Książę nie spotkał odwiedzając inne planety?. Test zawiera 20 pytań.. Poziom trudno[ci: Zredni 1.. Na kogo spadB kBopot wynalezienia nowego latarnika ?.

Rozwiąż test!Lista pytań z lektury Latarnik.

Test składa się z 12 pytań.. Pewnego razu zaginął latarnik z Aspinwall, niedaleko Panamy.. A - ZjadB go rekin B - PrzepadB bez wie[ci C - SpadB z Latarni D - UmarB na zawaB 2.. Zobacz, jak dobrze jest Ci znana!Bankierem.. HENRYK SIENKIEWICZ "LATARNIK" Gr.. - 1 pkt.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Przekonaj się czy jesteś przygotowany do sprawdzianu!. 22 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Test składa się z 12 pytań.. Biografie .. Renesans » Barok » Oświecenie » Romantyzm » Pozytywizm » Młoda Polska » XX-lecie międzywojenne » Współczesność » Lektury .. test z włoskiego przysłow mapet opium w rosole inne fajne quiz darmowe testy zycie karta rowerowa test ze zmierzchu pilka nozna .Opis testu.. Królem.. znalazł się w ogrodzie pełnym róż, gdyż myślał, że jego róża jest jedyną na świecie.. Ponieważ chciał znaleźć sobie towarzystwo.. Bo nie umiał zrozumiLatarnik Test z Latarnika, sprawdzajcy podstawow i ponadpodstawow wiedzˇ z lektury.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Test z lektury "Latarnik" Henryka Sienkiewicza.. Nowela Sienkiewicza po raz pierwszy opublikowana została w "Niwie" w 1881r.. Sprawdź swoją wiedzę.Latarnik - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Latarnika.. Skomentuj.. Główny bohater był emigrantem politycznym..

W jakim kraju znalazł posad ę latarnika?

3.Jaką funkcje pełniła latarnia ?. lotnik oznajmił mu, że nie wystarczy im wody.. Latarnik - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Latarnik.Test wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. 10.Lista wszystkich streszczeń - - MATEMATYKI: Test ze znajomości lektury "Mały Książę".. Test z lektury szkolnej "Syzyfowe prace" mający na celu sprawdzenie znajomości lektury.. Pierwsze wielkie rozczarowanie na Ziemi spotkało go, gdy: zobaczył żmiję, gdyż myślał, że na Ziemi nie ma groźnych stworzeń.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Zawiera nieodpowiednie treści?. Latarnik - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Plik Latarnik test treści.doc na koncie użytkownika Domcia53 • folder Ściągi • Data dodania: 17 mar 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test sprawdzający dla szkół gimnazjalnych z lektury H. Sienkiewicza "Latarnik", dzięki któremu kompleksowo przygotujesz się do sprawdzianu lub ustnej odpowiedzi z języka polskiego.. 4. w którym dniu tugodnia latarnik mógł opuszczać latarnię ?. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania..

Co staBo siˇ z poprzednim latarnikiem ?

Rozwiąż test!Plik latarnik sprawdzian ze znajomosci lektury chomikuj.txt na koncie użytkownika rdrungo • Data dodania: 5 kwi 2016Streszczenie szczegółowe 1.. Przerwij test.. Została uznana za jedną z najlepszych nowel polskich autorów.Historia samotnego tułacza Skawińskiego chwyta za serca kolejne pokolenia czytelników.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W rodzinnym kraju zostawił żonę i syna.. Co się wydarzyło, kiedy Skawiński zapomniał zapalić latarnię?. Lotnik znalazł się na pustyni a) z powodu awarii samolotu A - Na prezydenta Aspinwall B - Konsula stanów .Język polski, Sprawdziany i testy "Latarnik" - Sprawdzian z lektury "Latarnik" - Sprawdzian z lektury 1.. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. (przed Skawińskim ) 2.ile czasu potrzebowano na znalezienie nowego latarnika ?. Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?. w Aspinwall, niedaleko Panamy na północnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w Porto Antico w Genui u wybrzeży Irlandii.. Szukaj.. 5.czy wyspa na której przebywał latarnik była piaszczysta ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt