Opowiadanie o słoniu z pustyni i w puszczy

Pobierz

Gdy ją ujrzał, zaczął przebierać nogami, kiwać się, machać uszami i radośnie gulgotać.. Pewnego dnia gdy cała karawana przeszła długą i ciężką drogę Staś był pełen nadziei, że niedługo będą mogli bezpiecznie odpocząc i napic się wody.. plus pytanie dodatkowe znacie jakies fajne darmowe doładowania do sieci ?. ale to tak po za pytaniem :) Język polski Lektura :"W pustyni i w puszczy".W murzyńskiej wiosce - opowiadanie('W pustyni i w puszczy').Musiał już być tam długo,bo był bardzo osłabiony z dłodu.. Wówczas lew jego pierwszego by dogonił i jego tylko zabił.. ale to tak po za pytaniem :) Język polski Lektura :"W pustyni i w puszczy".W murzyńskiej wiosce - opowiadanie('W pustyni i w puszczy').Napisz opowiadanie Temat : Spotkanie ze słoniem ( w pustyni i w puszczy ) BARDZO PROSZĘ O POMOC !. Słoń z tęsknoty za Nel cały czas trąbił donośnie, aż dziewczynka musiała się mu pokazać.. Gdy ulewa przeszła, jak zwykle zaświeciło słońce.. W jej obronie staje Staś, dochodzi do bijatyki.. Słoń zjadł wszystko, co nadawało się do zjedzenia: korę z drzew, liście, pnącza, trawę.. Zgłoś nadużycie Zadanie jest zamknięte.. Bardzo proszę jak najszybciej !. Tak Nie Podobne teksty:Najciekawsza przygoda bohaterów W pustyni i w puszczy Moim zdaniem najciekawszą przygodą dzieci była ta z uwolnieniem słonia, którego potem Staś i Nel nazwali Kingiem..

... napisz krótkie opowiadanie o spotkaniu Nel ze słoniem (w pustyni i w puszczy) błagam na jutro !!

Potrzebuje to na jutro ; ( 1 ocena | na tak 100% 1 0 Odpowiedz Odpowiedzi ania105 odpowiedział (a) 19.11.2012 o 17:18 Medinet Habu - położone w Tebach Zachodnich w Egipcie ruiny zespołu świątyni Totmesa III, świątyni grobowej i pałacu Ramzesa III.jednym ze zwierzt afrykańskich,które dzieci spotkały na drodze,swoich przygód był słoń afrykański,serdeczny przyjaciel dziewczynki nel.dzieci uwolniły go z parowu,byłon uwięziony w pułapce przed spadajcom skałą,która zablokowała mu wyjście.karmili olbrzyma:melonami,traw i liśćmi.słoń nie przejawiał złych zamiarów wobec dziewczynki nel.słoń był …25 rozdział kiedy noc mineła i wzeszło słońce podróznicy zeszli z drzewa okazało sięże trze konie zgineły a reszta ocelała.. Historia rozpoczyna się od długiej wędrówki dzieci, wraz z dwoma Murzynami: Kalim i Meą.. Był uwięziony, ponieważ od drugiej strony parowu była wielka przepaść, w dole której płynęła rzeka.. Następnego ranka obudzili się i po krótkich przygotowaniach, szczęśliwi, razem z Kingiem, ruszyli w dalszą drogę.. Jedną z nich była przygoda ze słoniem Kingiem.Odpowiedzi (1) Inaa ;* Porwani Staś i Nel pędzą już sześć godzin na wielbłądach.. Następnego ranka wszyscy się obudzili przygotowani, szczęśliwi i razem ze słoniem Kingiem wyruszyli w dalszą drogę.. Podczas swej długiej wędrówki po Afryce dzieci miały bardzo wiele przygód..

Gdy Staś zobaczył Nel na słoniu chciał go zabić, ponieważ bał się o swoją małą towarzyszkę.

Dzieci nazwały słonia King.. Gebhr zastanowił się i doszedł do wniosku, że Kali z pewnością uciekłby na drzewo, a wtedy lew ruszyłby w pogoń za nimi.. Podobne materiały Przydatność 60% "W pustyni i w puszczy" spotkanie z lwem.Wybuch był bardzo głośny, ale King nareszcie został uwolniony.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Historia rozpoczyna się od długiej wędrówki dzieci, wraz z dwoma Murzynami: Kalim i Meą.. Staś wziął strzelbę do ręki i chciał go zabić, lecz zaczęłam go prosić: - Stasiu, proszę Cię, nie zabijaj słonia!. Niestety do głowy wpadła mu inna okropna myśl.O słoniu Kingu Staś i Nel są głównymi bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Ucieszyło go również to, iż na szlaku marszu nie było oznak obozów Smaina.napisz krótkie opowiadanie o spotkaniu Nel ze słoniem (w pustyni i w puszczy) błagam na jutro !. Zapewne uciekając z płonącego buszu zawadził o skałę, która spadając odcięła mu drogę powrotną.. Gdy ją ujrzał, zaczął przebierać nogami, kiwać się, machać uszami i radośnie gulgotać.. Nie zostawił niczego.Mea przebrała dziewczynkę i zaczęła ją ogrzewać.. lubNajciekawsza przygoda bohaterów W pustyni i w puszczy Moim zdaniem najciekawszą przygodą dzieci była ta z uwolnieniem słonia, którego potem Staś i Nel nazwali Kingiem..

- Nel, naprawdę to nie ma sęsu.-tłumaczyt Staś.Napisz opowiadanie z lektury w pustyni i w puszczy o Medinet!

Dziewczynce nic się nie stało .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o ułóż opowiadanie o słoniu kingu z kiążki w pustyni i w puszczy jak go znaleźli i tak dalej przemekst przemekst 25.10.2012Napisz opowiadanie o przyjaźni Stasia i Nel ze słoniem Kingiem z powieści pt: ,,W pustyni i w puszczy".. Napisz opowiadanie o przyjaźni Stasia i Nel ze słoniem Kingiem z powieści pt: ,,W pustyni i w puszczy".Wybuchowi towarzyszył wielki huk i słoń został uwolniony.. 0 0 Uważasz, że znasz lepszą odpowiedź?. W końcu zatrzymują się w wąwozie.. plus pytanie dodatkowe znacie jakies fajne darmowe doładowania do sieci ?. Po wielogodzinnej włóczędze zauważyli oni.. poleca 81 % Język polskiodpowiedział (a) 19.02.2012 o 11:27 Przygoda, którą postanowiłem opisac dotyczy '' spotkania ze słoniem''.. Gebhr, jeden z Sudańczyków, odnajduje rękawiczki Nel i uderzą ją w twarz.. Mała Rawlison tłumaczyła, że musi być grzeczny i spokojny.. Słoń, będąc zadowolony wziął Nel na trąbę i zaczął ją bujać.. - Ale Nel, on jest wykończony z g, po co ma się męczyć.. On jest taki biedny.. wyrumeli ubrania a stas podał dziewczynce proszek chininy po czym ruszyli w dalsza droge dzieci podziwiały przyrode która bujnie rozkwitła po burzy w pewnej momencie droge przez parów zagrodziła im skała okazało sie ze oderwała sie od podłoz i .Chamis wpadł na pomysł, żeby spuścić Kalego z powroza i uciekać..

Tak pomyślnie zakończyła się przygoda ze słoniem.krótkie opowiadanie o "pustyni i w puszczy " potrzebne dla kuzynki .

Po dniu pełnym wrażeń wszyscy szybko zasnęli.. Zrzucają rękawiczki, by pozostawić ślad dla pogoni.. Mała Rawlison tłumaczyła, że musi być grzeczny i spokojny.Słoń z tęsknoty za Nel cały czas trąbił donośnie, aż dziewczynka musiała się mu pokazać..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt