Streszczenie lektury 80 dni dookoła świata

Pobierz

Na zadanie otwarte odpowiadaj całymi zdaniami Powodzenia!. Streszczenie krótkie.. Szukaj.. W oryginale powieść nosi tytuł Le tour du monde en quatre-vingt jours.Geneza, czas i miejsce akcji "W 80 dni dookoła świata" należy do najpopularniejszych dzieł Juliusza Verne - a przynajmniej w krajach anglojęzycznych i w Polsce.. Le tour du monde en quatre-vingt jours) - najpopularniejsza jednotomowa powieść francuskiego pisarza Juliusza Verne'a, która została .Sprawdź, czy dokładnie przeczytałeś lekturę "W 80 dni dookoła świata"!. W ślad za nimi udaje się także przebiegły detektyw Fix, który podejrzewa Fogga o dokonanie kradzieży w Banku Angielskim.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!. 70 dni 3.. 2 października najął nowego lokaja - Francuza Jana Obieżyświata.W 80 dni dookoła świata - streszczenie szczegółowe, klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki ☰ Jesteś w: W 80 dni dookoła świataNajlepsze streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata".. Główny bohater utworu, Fileas Fogg, to najbardziej tajemniczy z członków londyńskiego klubu "Reforma".. Stworzenie świata w Biblii "Grażyna"- charakterystyka tytułowej bohaterki powieści poetyckiej Adama Mickiewicza.W osiemdziesiąt dni dookoła świata (inne wersje tytułów wydań po polsku: Podróż na około świata w osiemdziesięciu dniach, Podróż naokoło świata w 80-ciu dniach, Podróż naokoło świata w ośmdziesiąt dni, W 80 dni dookoła świata) (fr..

Przeczytaj recenzję W 80 dni dookoła świata.

2013-12-30 15:46:03; charakterystyka postaci fixa z lektury w 80 dni do okoła .Wiele osób podobno czeka na to streszczenie.. nieznany Rozdział I. Phileas Fogg, zachwycony Obieżyświatem, przyjmuje go do służby 1.. Następnie do Turynu i Brindisi na południu Włoch, gdzie wsiedli na parostatek o nazwie "Mongolia" płynący do Indii przez Kanał Sueski.Streszczenie "W 80 dni dookoła świata" to powieść przygodowo-podróżnicza, autorstwa Juliusza Verne'a.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do .Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - .Wydanie W 80 dni dookoła świata kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Był to niezwykle elegancki i oryginalny dżentelmen, który wszystko robił o ściśle oznaczonych porach i nigdy się nie spóźniał.. W domu przy ulicy Saville Row w Londynie zamieszkiwał Filip Fogg.. Alicja w krainie czarów; .. Tagi Streszczenie ''W 80 dni dookoła sciaga Streszczenie ''W 80 dni dookoła świata'' sciaga Streszczenie ''W 80 dni sciaga Streszczenie ''W 80 sciaga Streszczenie "W sciaga Streszczenie sciaga.. Poprzedni wpis Poprzedni Kartka z pamiętnika..

Quizy Os. ... Test z lektury "W 80 dni dookoła świata"!

Czytaj uważnie polecenia.. Był rok 1872.. W 80 dni dookoła świata - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #fantastyka, #w 80 dni dookoła świata, #test z lektury 9294 x, 2016-01-06 21:11:39Książka W 80 dni dookoła świata autorstwa Verne Juliusz , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 9,74 zł .. "W OSIEMDZIESIĄT DNI DOOKOŁA ŚWIATA" TEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY Drogi Uczniu!. Zobacz wpisy.. 2009-12-26 16:07:47; gdzie mogę znaleźć szczegółowe streszczenie lektury,, w 80 dni dookoła świata,,?. W naszym kraju w latach ukazało się prawie trzydzieści wydań tej powieści (a ukazywała się ona po polsku już dużo wcześniej, bo pierwszy przekład pojawił się rok po premierze oryginału).Zabiera ze sobą w tę podróż swojego francuskiego lokaja, Jana Passepartont.. (3/7) W 80 dni dookoła świata - streszczenie szczegółowe,Streszczenie lektury ,,W 80 dni dookoła świata" Główny bohater utworu, Fileas Fogg, to najbardziej tajemniczy z członków londyńskiego klubu " Reforma ".Szczegółowe streszczenie lektury Akademi Pana Kleksa.. 2010-02-07 19:49:36¹W osiemdziesiąt dni dookoła świata—tytułpolskiegotłumaczenia,stanowiącegopodstawęninie sze publi-kac i, brzmi:Podróż naokoło świata w -ciu dniach..

Ile czasu miał główny bohater na podróż dookoła świata?

A.Reforma B.Prawda C.Honor 2.. Angielski dżentelmen, Fileas Fogg, zakłada się pewnego dnia, że w 80 dni objedzie dookoła kulę ziemską.. 90 dni B. 80 dni C.. KRÓTKIE STRESZCZENIEStreszczenia.pl » Lektury » W 80 dni dookoła świata » Motyw Ameryki Ameryka - pierwsze zetknięcie z nią to miasto San Francisco, w którym bohaterowie są świadkami zaciętej walki politycznej między opozycyjnymi partiami, która z bitwy na słowa przeradza się w prawdziwą bójkę.Kto mógły napisac streszczenie lektury " W 80 dni dookoła świata" ?. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Mapa podróży Phileasa Fogga z powieści "W 80 dni dookoła świata".. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.Jules Gabriel Verne W osiemdziesiąt dni dookoła świata tłum..

Późnie sza tradyc a utrwaliła ednak nazwęW osiemdziesiąt dni dookoła świata.

Ukazała się w 1872 roku i od razu zyskała olbrzymią popularność - do tej pory pozostaje najbardziej lubianym i najczęściej ekranizowanym dziełem francuskiego pisarza.Streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata" Autor - Juliusz Verne Tytuł - "W 80 dni dookoła świata "Czas i miejsce akcji - 2 X - 21 XII 1872 r., Londyn, szlak podróży dookoła świata Bohaterowie - główny - pan Fogg, drugoplanowi: Jan Passepartout (Obieżyświat), detektyw Fix, pani Auda KRÓTKIE STRESZCZENIETytuł - "W 80 dni dookoła świata " Czas i miejsce akcji - 2 X - 21 XII 1872 r., Londyn, szlak podróży dookoła świata Bohaterowie - główny - pan Fogg, drugoplanowi: Jan Passepartout (Obieżyświat), detektyw Fix, pani Auda.. Udostępnij.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.W 80 dni dookoła świata - lektura z opracowaniem, Juliusz Verne, Wydawnictwo Greg Dane produktu: W 80 dni dookoła świata Juliusza Verne'a to powieść przygodowo-podróżnicza, której nikomu nie trzeba przedstawiać - prawdziwa klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej, kochana także przez dorosłych na całym świecie.Quiz W 80 dni dookoła świata.. 'W 80 dni dookoła świata' - cytaty; Charakterystyka Fileasa Fogga ("W 80 dni dookoła świata" Juliusza Verne'a) Dlaczego J. Iwaszkiewicz zatytułował swoje opowiadanie "Ikar"?. Jest on samotnikiem, człowiekiem doskonale zorganizowanym, który czas swój ma wyliczony co do minuty, a całe dnie spędza w klubie (jego ulubiona gra to gra w wista).W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne.. 208 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Skomentuj.. KawaiiNightmare 5 lat temu.. 1.Członkiem jakiego klubu był w powieści Fogg?. Zabiera ze sobą w tę podróż swojego francuskiego lokaja, Jana Passepartont.. 2010-05-15 14:56:12 Czy wiecie na jakiej stronce można znaleźć szczegółowe streszczenie ,, W 80 dni dookoła świata " .. 2 października 1972 r. o 8:45 Fogg i Passepartout ruszyli z Londynu do Paryża..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt