Wyjaśnij jaki jest związek dawniej żyjących paproci skrzypów i widłaków

Pobierz

Wspólnymi cechami paproci, skrzypów i widłaków są: a) pierzasto podzielone liście b) długi cykl życiowy c) tworzenie kłosPls pomóżcie mam problem Wyjaśnij, jaki jest związek dawniej żyjących paproci, skrzypów i widłaków z pokładami wegla kamiennego Daje NAJ jak ktoś mi pomoże Biologia Uzupełnij zdania Pęd to zwykle .część rośliny ,która jest zbudowana z łodygi , .Pls pomóżcie mam problem Wyjaśnij, jaki jest związek dawniej żyjących paproci, skrzypów i widłaków z pokładami wegla kamiennego Daje NAJ jak ktoś mi pomoże Biologia Uzupełnij zdania Pęd to zwykle .część rośliny ,która jest zbudowana z łodygi , .Pls pomóżcie mam problem Wyjaśnij, jaki jest związek dawniej żyjących paproci, skrzypów i widłaków z pokładami wegla kamiennego Daje NAJ jak ktoś mi pomoże Biologia Uzupełnij zdania Pęd to zwykle .część rośliny ,która jest zbudowana z łodygi , .Zarodnie paproci skupione są zazwyczaj na spodniej stronie liścia w tak zwanych kupkach zarodni, czasami chronione osłonką zwaną zawijką.. Obumarłe ciała dawniej żyjących paproci, skrzypów i widłaków po rozłożeniu utworzyły pokłady węgla kamiennego.. Wyjaśnij, jaki jest związek budowy skórki korzenia z funkcją, jaką pełni, chroniąc wnętrze tego organu przed wnikaniem drobnoustrojów.. Wymień jeden proces, dzięki… Podaj jedną funkcję którą pełni kłącze u paprotników i skrzypów..

Wyjaśnij jaki jest związek dawniej żyjących paproci skrzypów i widlaków z pokładami węgla kamiennego.

Dlaczego soki żołądkowe nie trawią .POMOCY - BIOLOGIA !. Wyjaśnij, jaki jest związek budowy skórki korzenia z funkcją, jaką pełni, chroniąc wnętrze tego organu przed wnikaniem drobnoustrojów.. pomocyyyyyyyyyyy; 1. pomocyyyyyyyyyyy; POMOCY - BIOLOGIA !. Oceń to zadanie:Taka budowa pozwoliła im opanować środowisko lądowe i dominować na nim, dopóki nie pojawiły się jeszcze lepiej przystosowane do środowiska rośliny kwiatowe.. Ciekawostka Około 300 mln lat temu w panującym wówczas wilgotnym i ciepłym klimacie paprocie, skrzypy i widłaki mogły doskonale rozwijać się i osiągać olbrzymie rozmiary.Wyjaśnij jaki jest związek dawniej żyjących paproci, skrzypów i widłaków z pokładami węgla kamiennegopaprocie - rośliny, które przyczynily się do powstania ogromnych złóż węgla kamiennego, stanowią cenny składnik biocenozy w lesie, stanowią składnik podszytu, nieliczne gatunki są stosowane w lecznictwie.. Zadanie.. Wyjaśnij, jaki jest związek budowy skórki korzenia z funkcją, jaką pełni, chroniąc wnętrze tego organu przed wnikaniem drobnoustrojów.. Zadanie.. Zadanie.. Wymień jeden proces, dzięki…Wyjaśnij ,co to, że znaczy ze węgiel kamienny jest skałą pochodzenia roślinnego.. 2.Pokoleniem… POMOCY - BIOLOGIA !. pochodzenia roślinnego ponieważ jest skałą organiczną czyli powstał ze szczątek roślinnych pradawnych wielkich skrzypów,widłaków i paproci.Dlatego na niektorych odłamkach węgla można zobaczyć ślady tych roslin.Liczę na łapkę w górę i naj..

- Porównaj budowę paproci, skrzypów i widłaków.

Wymień jeden proces, dzięki… Podaj jedną funkcję którą pełni kłącze u paprotników i skrzypów.. prosze o… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.3.. skrzypy- są producentami na ekosystemach łąkowych, wykorzystywane w lecznictwie.Zaznacz poprawną odpowiedź 1.. Wymień jeden proces, dzięki… Odpowie mi ktoś na pytania z biologii?. 1.POMOCY - BIOLOGIA !. Wyjaśnij, jaki jest związek budowy skórki korzenia z funkcją, jaką pełni, chroniąc wnętrze tego organu przed wnikaniem drobnoustrojów.. U większości współczesnych przedstawicieli występuje w postaci kłącza.. Na całej długości kłącza umiejscowione są korzenie przybyszowe.- Wyjaśnij na przykładzie płonnika pospolitego jak rozmnażają się mchy.. Dokończ zdanie.. Niezdolna do przyrastania na grubość.. Dlaczego soki żołądkowe nie trawią .Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Jakie jest pięć gatunków chronionych Paproci?Wegiel kamienny jest skałą pochodzenia roslinnego, ponieważ powstały z obumarłych roślin wielkich paproci, skrzypów i widłaków, które przez setki milionów lat były zasypywane przez piasek, zalewane wodą i zakrywane innymi warstwai skał, i w ten oto sposób powstały, stąd też nazywane są skałami pochodzenia roślinnego.A.paprocie B.widłaki C.skrzypy 1.Funkcję asymilacyjną pełni wyłącznie łodyga..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt